Kraniosakrální terapie formou komplexní harmonizace
Základním kamenem kraniosakrální terapie je využití vzájemného propojení jednotlivých částí těla s tělesnými orgány jako energetickými centry a emocemi, tedy mentální i duchovní rovinou. Jemnou technikou dotykového i bezkontaktního působení se obousměrně harmonizuje konkrétní fyzický blok i jeho mentální odraz a spouští se tak podvědomé samoléčící procesy v lidském těle.
Jejím zakladatelem je Dr. John E. Upledger, lékař zabývající se osteopatickou medicínou (osteologie = věda o kostech). Byl jedním z prvních západních lékařů, kteří objevili souvislost mezi tzv. spontánním vyléčením tzv. neřešitelných případů a pochopením nemoci jako učebního procesu. Kraniosakrální terapie učí, že fyzickému projevu nemoci předchází již dlouhou dobu disharmonie na jemně-hmotné úrovni.
Dr. Upledger objevil, že mezi pánví (os sacrum) a lebkou (cranium) existuje významná souvislost, která se projevuje v páteřním kanálu - spojení mezi os sacrum a os occipitale. Zde pulsuje energie ve formě tzv. mozkomíšní tekutiny. Odtud také pochází název pro Kraniosakrální terapii. Techniky této terapie jsou zaměřeny na nejvyšší možnou harmonizaci pulsující energie, a tím i na aktivizaci vlastních léčebných sil těla a jejich stimulaci.
- vede ke spuštění řetězce auto ozdravných a léčebných procesů a mechanismů
- učí jak jemným a neinvazivním způsobem docílit rozpouštění fyzických bloků a odstranění uzamčených emocí prostřednictvím navození stavu hluboké relaxace a uvolnění
- podporuje přirozenou schopnost člověka k autoregulaci a zlepšení funkce mozku a míchy, k sublimaci negativních důsledků stresu, zlepšení celkového zdraví a zvýšení imunity
Osvědčuje se při:
- bolestech hlavy a migrénách
- bolestech zad a páteře (výhřezy plotének, skolioza, atd.)
- chronické únavě a stresu
- při depresivních stavech
- při pooperačních stavech
- při stavech po psychických a fyzických traumatech
- při problémech motorické funkčnosti
- dysfunkcích končetin
- při poruchách centrálního nervového systému (autismus, pískání v uších, Parkinsonova choroba, borelioza, skleroza, stavy po infarktu, atd.)
Jak často chodit na tuto terapii?
Jako vždy je to individuální. U někoho jsou výsledky pociťovány hned po první terapii a někdo pociťuje úlevu až u páté terapie. Vždy záleží na celkovém fyzickém i psychickém stavu klienta. Vzhledem k tomu, že ošetření doznívá ještě 2-3 dny po jeho absolvování, je dobré nechat si potřebný prostor pro vstřebání a integraci. Pro docílení větších změn se obecně doporučuje projít sérii 6 - 10 ošetření s kratším odstupem. Cca s odstupem 2 týdnů.
Délka terapie: 90 minut